Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Tavs pirmais mocis – padomi daiļajam dzimumam

Teksts: Junona
Datums: 02.08.2006.
Rubrika: Sievietēm

Ja esi nolēmusi spert vienu no drosmīgākajiem soļiem savā mūžā un beidzot iegādāties savu motociklu, tad turpmākie padomi ir domāti tieši tev! Tā kā es pati ar motociklu braucu vairākus gadus, vēlos padalīties savā pieredzē ar topošajām un esošajām iesācējām.

Izvēloties pirmo motociklu, tīri cilvēciski tavas vēlmes varētu nesakrist ar tavām reālajām iespējām. Varbūt, no malas skatoties, piemēram, uz Kawasaki Vulcan 1500 vai Yamaha R1 tev šķiet – jā, šitādu moci es gribu! Taču jāatceras, ka jebkurš motocikls savā ziņā ir pulvera muca, uz kuras sēdi. Braucot ar motociklu, ārkārtīgi liela nozīme ir pieredzei un tam, vai braucējs apzinās savas reālās spējas nepārkāpt riska robežu. Pārkāpjot šo robežu, kritiens ir neizbēgams. Tā teikt, ir motocikli, kas piedod kļūdas, un ir arī tādi, kas nepiedod. Šos faktorus tev vajadzētu ņemt vērā, lai tu nekļūdītos pirmā un sev piemērotākā motocikla izvēlē. Vārdu sakot, lai tas būtu tavs pirmais un ne pēdējais mocis! Visoptimālākais motocikla veids iesācējai ir ielas motocikls – vienalga, vai tu fano par čoperiem vai sporta baikiem. Tavam pirmajam motociklam vajadzētu būt viegli vadāmam, bez spoileriem un ar minimālu tūningu, piemērotam taviem izmēriem – lai vari ar kājām aizsniegt zemi un vispār spēj izkustināt moci no vietas, kā arī tik smagam, lai gadījumā, ja mocis apgāžas, tu to spētu piecelt bez citu palīdzības.

Piemēram, motocikla piecelšana. Ja mocis tiek sašķiebts tiktāl, ka tas krīt, to nav iespējams noturēt pat labi noaugušam vīram. Ir modeļi, kas ir lieli, smagi un tos grūti noturēt līdzsvarā, ja braucējs neatbalstās uz pilnu pēdu. Tā kā es pati esmu gandrīz 1,80 m gara, tad lielākā daļa motociklu man ir braucami, bet mazākām un mazāk pieredzējušām dāmām vajadzētu izvēlēties vieglākos modeļus. Ieteicams ņemt arī tā saucamo naked bike bez spoileriem, jo, motocikla apgāšanas vai kritiena gadījumā plastmasu atjaunošana var sanākt diezgan dārgs pasākums.

Par otro motociklu es izvēlējos 1990.gada Honda CB1 (pirmais bija Jawa, bet par to ir īpašs stāsts). Honda CB1 ir naked bike un tam ir 400 cm3 motors. Šis motocikls ir ļoti viegli vadāms pilsētas ielās, un krustojumos es ar to varēju izkost visus autobraucējus. Arī uz šosejas parasti nebija lielu problēmu ar apdzīšanu. Es varēju turēt līdzi pārējiem čomiem, kuriem ir sporta baiki, protams, ja šamējie nesāka darīt kaut ko tādu, kas pārsniedz 170 km/stundā.

Iesaku neņemt pārāk dārgu motociklu, jo pēc gada tu noteikti gribēsi apgreidoties, kā dara visi braucēji, un tad varēsi izvēlēties krutāku moci. Ja runājam par modeļiem, kuru motora tilpums ir līdz 500 cm3 – arī zem 3000 eiro var dabūt samērā labu mantu. Mana Honda maksāja apmēram 2000 eiro. Cena, protams, galvenokārt atkarīga motocikla izlaiduma gada.

Lūk daži motocikli, ar ko sākt – Suzuki GS500E, Kawasaki ER5, Honda CB1, Yamaha XJ400.

Labu veiksmi!

*****
4.1

Komentāri

Kaspars @ 17:21 29.11.2018.
Ļoti labs instruktrs, iesaku - burnickis

Andrejs @ 23:16 23.07.2018.
Noteikti, viena no izdevīgākajām vietām, kur kārtot A2 kategoriju: krustojumi

chava @ 17:18 24.02.2016.
pirms pirmaa mocha saakumaa jaanoliek a2 kategorija autoskola-eksperts

te @ 23:03 05.03.2012.
labs video

Entuziasts @ 16:58 05.03.2012.
Te ir padoms daiļajam dzimumam, kā ērti un vienkārši dabūt savu spēkratu uz kājām - pacelt savu moci.

youtu

baiba @ 16:37 06.01.2010.
Paldies par informāciju.Kad mocis jāpaceļ ,tiešām svaram ir nozīme.Turklāt pieļāvu kļūdu uzsākot braukt ar mazu čoperīti.Tiešām ,ar ielas moci tas būtu bijis vieglāk.

Xenon @ 11:57 15.10.2008.
mans pirmais motocikls- Yamaha FZ 400

marvellous @ 22:11 26.11.2006.
Paldies par informāciju, jau biju domājusi par to, ka motocikls jāpieceļ vienai :)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss