Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Statistika nemelo, taču priecē

Teksts: Kaspars Kravinskis
Foto: Uldis Ķirsis
Datums: 12.11.2006.
Rubrika: Notikumi

Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija (CSDD) apkopojusi statistiku par šī gada moto sezonu. Salīdzinājumā ar iepriekšējām sezonām, situācija ir mainījusies, un - kas būtiski – motobraucējiem par labu!

Šo sezonu droši varētu nodēvēt šādi – ???Vairāk motociklistu uz ceļa - vairāk labvēlīgi noskaņotu un izpalīdzēt gatavu līdzbraucēju!".

Ieguvuši A kategorijas tiesības

Sievietes Vīrieši Kopā
Maijs 3 212 215
Jūnijs 3 292 295
Jūlijs 6 282 288
Augusts 17 262 279
Oktobris 2 32 34
31 1080 1111

Tātad - no maija līdz oktobrim ilgstošajā motosezonā kopumā motociklistu pulkam pievienojies maģisks skaitlis braucēju – 1111. No tiem 31 jeb gandrīz 3% ir sievietes. Īpatnēji šķiet, ka sievietes sasparojušās iegūt A kategorijas tiesības tikai vasaras beigās, savukārt vīrieši izvēlējušies jūniju – pašu vasaras sākumu.

Maijs un Jūnijs ir vieni no rosīgākajiem mēnešiem Latvijas mototirgū. Par to liecina jaunu motociklu un triciklu reģistrācijas apkopojums pa mēnešiem.

Pirmoreiz reģistrētu motociklu skaits

(Marts) 128
(Aprīlis) 323
Maijs 352
Jūnijs 324
Jūlijs 305
Augusts 174
Septembris 123

Protams, visā uzskaites periodā lielāka daļa motociklu reģistrēti pilsētās; Rīgā vien vairāk kā trīs tūkstoši. Tomēr Latvijā joprojām ir tādi pagasti, kuros nav reģistrēts neviens motocikls. CSDD minētā Jaunolaine, Lodes pagasts, Līvānu lauku teritorija un Goliševas pagasts ir tikai dažas no 12 pašvaldībām bez tajās reģistrētiem motocikliem.

Uz 1. oktobri reģistrēti motocikli/tricikli

Kopskaits Derīga TA Derīga OCTA
26993 5178 5600

Laika posmā līdz 1. oktobrim Latvijā reģistrēti teju 27 tūkstoši motociklu, - vidēji viens motocikls uz katriem 100 iedzīvotājiem.

****
4

Komentāri

uk @ 11:47 15.11.2006.
jaa, gob, mees domaajam par vienu un to pashu :D

goblins @ 09:44 15.11.2006.
Es pat zinu kaa sauc to dalju, kas principa peec neiet tehapskati :-)))

uk @ 22:13 14.11.2006.
laukos jau skaidrs, ka neies ta, jo mezjaa jau neviens ar zizli nestaav, bet otra grupa ir piemeeram custom baiki, kuri tehnisko fiziski nevar dabuut, jo neatbilst standartiem. veel ir dalja, kas principa peec neiet.

students @ 19:06 14.11.2006.
attiecībā uz motociklu kopskaitu vs. derīga TA nav arī nekāds brīnums, jo kurš gan laukos mocim laidīs tehnisko, ja līdz tuvākajam kantorim desmitiem kilometru, man piemēram turp atpakaļ iznāk apaļš 100km. Un moči man laukos ir trīs, tad cik laika un nervu tiks izniekots, lai visiem rumankiem dabūtu TA... Ir taču starpība vai braukt 100km ar mašīnu vai vectēva antīko IŽu! :))

P.S. mocim kas stāv Rīgā TA protams ir, bet tiem lauku nav un nebūs!

peecis @ 10:38 13.11.2006.
kaada ir crashu statistika?
cietushie?
liikji?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss