Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Tev ir mazs krāniņš?
Tev ir pusmūža krīze?
Zaķi vairs tāpat nedod?
Tad tev vajag motociklu!

Teksts, Foto: Skrapcis
Datums: 21.11.2006.
Rubrika: Joki

Kādam mērķim cilvēki iegādājas motociklus? Ir cilvēki, kuriem patīk braukt ar moci. Un viņiem nav svarīgi, kāda tipa mocis tas ir – izvēli nosaka maciņa biezums. Šādu cilvēku ir daudz. Bet ir vēl otra motociklistu grupa – tie, kuriem nepieciešams pašapliecināties, un galvenais motociklā ir nevis kā tas brauc, bet – kā tas izskatās. Nu tad, lūdzu, – neliels apskats, kādu moci izvēlēties, kad sāk mocīt pusmūža krīze...

Nr.1 motocikli, lai zīmētos – čoperi. Nenoliedzami, čoperis ir skaists motocikls. Hroms, pārsvarā melna krāsa, bārkstainas ādas... Izskatās lieliski, un arī meitenēm patīk. Kurš gan paliek vienaldzīgs, kad pa ielu aizbubina grupiņa čoperistu? Kad visā kvartālā sāk aurot automašīnu signalizācijas, jo no čoperistu izpūtējiem nākošie decibeli tricina ne tikai gaisu, bet arī automašīnas un apkārtējo māju sienas? Jo skaļāk bļerkst, jo vairāk hromēts, jo vairāk ar ādām apkarināts – tātad – KRUTĀKS. Un, ja vēl apskatās uz pašu braucēju – melnas brilles, bārkstainas ādas, vācu ķivere galvā, apkarinājies ar ķēdēm un visādā bļostkām. Pilnīgi neatvairāms motociklists!

čoperis

Braukšanas ērtība

Tomēr – no braukšanas ērtības skatoties, ērts tikai nelieliem pārbraucieniem (teiksim, no kroga līdz krogam). Neskatoties uz hromētajām atzveltnēm un bārkstainajiem, mīkstajiem sēdekļiem, ik pēc piecdesmit nobrauktiem kilometriem jātaisa pauze. Tas tādēļ, ka sēžot sanāk balstīties uz viena vienīga punkta – savas D. Un tas, ka var izstiept kājas uz priekšu zvaigznes pozā, nemaz nemazina dibena slodzi. Pieņemsim, ka braucat no Rīgas uz Rēzekni. 250 kilometri. Vidējais ātrums – 70km/h. Tas nozīmē, ka šo ceļa gabalu var veikt nepilnās četrās stundās. Un tagad – eksperiments. Paņemiet virtuves ķebli, uzlieciet uz tā mīkstu spilvenu, lai jūsu atbalsta punkts justos ērti, apsēdieties uz šīs taburetes pie galda, izstiepiet kājas taisni zem galda, un nosēdiet šādā pozā (kājās neceļoties, un kājas zem sevis nelokot un svaru uz tām nepārnesot, bet gan turot tās tikai taisni zem galda) četras stundas. Domāju, ka to izdarīt var, BET – vai tas ir ērti, to var iedomāties. Un tad vēl – visas šīs četras stundas patīkamā izpūtēju rēkoņa. Tāpēc nav brīnums, ka galamērķi sasniedzot, čoperists jau paspējis pa ceļam piedzerties, jo – ko tad lai dara, ja ik pa dažiem kilometru desmitiem jāstājas? Jāiet tik krogā...

Vadāmība un manevrēšana

Slikta. Jo lielāks čoperis, jo vairāk apkarināts, jo sliktāk tas vadāms. Tas labi braucams pa taisno, bet pilsētā – gluži kā ar kabrioletu. It kā jumta virs galvas nav, it kā esi uz motocikla, it kā uzrāviens labs, bet – aizņem pilnu joslu (labi, nedaudz mazāk kā automašīnai, bet tik un tā – gandrīz pilnu joslu), apgriešanās rādiuss milzīgs, motocikls smags, ja apgāžas - bez ceļamkrāna neuzcelt.

Lietotāju viedoklis

Vai ir dzirdēts, ka kāds zīmulis par savu zīmēšanās priekšmetu teiks kaut vienu sliktu vārdu? Protams, nē! No lietotāju viedokļa - pats ērtākais, pats skaistākais, pats drošākais, pats vadāmākais, pats, pats, pats. Gluži kā īpašnieks... pats skaistākais, pats gudrākais, pats bagātākais, pats, pats, pats...

Ko pajautāt lietotājam

Ja jau viņu motocikls ir pats, pats, pats... Tad, lai laimīgais lietotājs pamēģina izbraukt eksāmena figūras ar savu klutivatoru. Astotnieku un čūsku. Un lai tad pamēģina apgalvot, ka viņš ir pats labākais braucējs un viņa motocikls ir visvieglāk vadāmais. Diemžēl, vairums kultivatoristu pat nezina, kā tās figūras izskatās...

Otra grupa

Ja gados vecākie, pusmūža krīzes nomocītie cilvēki, lai zīmētos, izvēlas čoperus, tad jaunie un nepieredzējušie izvēlas zirgspēkus. Un, jo vairāk šo zirgspēku, jo labāk. Tieši tā – es runāju par Supersport klases motocikliem. Bet, lai riktīgi varētu zīmēties, ar rūpnīcas komplektāciju nepietiek. Dzīvē pastāv pretīgas lietas, tādas kā visādi noteikumi un normas, kuras rūpnīca ievēro. Tādēļ nepieciešamas dažas modifikācijas – vajag sporta izpūtējus, lai visi dzird, ka aizbrauc krutaks, vajag ksenona lampas, lai visi redz, ka aizbrauc krutaks, vajag motociklam pieskaņotās krāsās iegādāties ķiveri, kombinezonu un zābaciņus, lai visi saprot – TAS ir īstais vecis. Un ja vēl māk riepu padedzināt, tad vispār – pat čoperisti nobāl!

dedzina riepu

Braukšanas ērtība

Slikta, bet labāka par čoperi. Īstiem krutakiem ir sporta kāpšļi, tādi, kur kājas ir pus metru uz aizmuguri jātur. Tad viss svars nesadalās starp trim punktiem (rokas, dibens, kājas), bet gan tikai uz diviem – rokām un to vietu, kura ir starp nabu un dibena caurumu. Amortizatori šādiem motocikliem ir cieti – jūtama katra bedre, katrs nelīdzenums. Par tramvaja sliedēm un bruģi pat nerunājot.

Vadāmība un manevrēšana

Laba. Pat ar "tjūnētu" sportbaiku eksāmena figūras var izbraukt. Protams, jāmāk braukt, jo šāda tipa motociklus pagriezienos griež nevis ar stūri (kura lāgā pat negrozās, jo uzstādītais dempferis ir noregulēts braukšanai trasē), bet gan ar sasvēršanu. Gabarīti šiem motocikliem ir nelieli, masa neliela, manevrēšana pilsētā ir laba. Var apbraukt sastrēgumus nevienam netraucējot un nevienu autovadītāju lieki nestresinot. Ir tikai viena problēma – parasti šādu motociklu vadītājiem nav viss kārtībā ar galvu, un savus uzpumpētos zirgspēkus viņi izrāda nevis trasē, bet gan uz ielas. Un tad nu sākās vispārējais publikas viedoklis: "Baikeri sliktie, orgānu donori, slepkavas, tantiņu bieds, ātrupa pārkāpēji un pašnāvnieki". Dažiem zīmuļiem tas ir taisni vajadzīgs. Būt sliktajam – tas ir kruta! Un tas, ka ir ādas kombinezons mocim pieskaņotajās krāsās – tas ir labi. Pēc avārijas visa gaļa jau ir sapakota vienkopus, vienā maisā. Policijas ekspertiem vieglāk savākt – baikeris nav izsmērējies pa asfaltu kilometru garā posmā.

Lietotāju viedoklis

Viedoklis līdzīgs kā čoperistiem; ir dažas nianses, bet apmērām šādi: "Mans mocis ir pats jaudīgākais, pats krutākais, jo tik krutam džekam, kāds esmu es, kaut kāds tur čoperis ir galīgi garām. Mans mocis ir pats ātrākais, iet virs 300km/h (domās: neesmu gan tā braucis, baidos, bet to jau neviens nezina)..."

Ko pajautāt lietotājam

Ja jau cilvēks brauc ar sacensībām sagatavotu, pat pārgatavotu, sporta motociklu, tad noteikti viņš trenējas trasē... Aplūkojam riepu nodilumu, un secinam... riepām pa vidu ir nodilums līdz kordiem (īpaši uz aizmugurējās riepas, kuru tik skaisti var dedzināt), bet riepu sāni – kā jauni! Uzreiz var redzēt, ka šis supersporta motocikls sacensību trasi savā dzīvē nav redzējis, pat treniņu nolūkos. Un īpašnieks noteikti ir braukšanas meistars – uzraut no krustojuma, padedzināt riepu, paraut ratā – pilns disciplīnu komplekss, lai varētu būt KRUTS baikeris. Jāpiebilst, ka daži šo uzskrūvēto baiku vadītāji ir viltīgi: viņi pērk no sportistiem nobrauktās riepas! Tad sāni ir pliki, bet vidus – kā jauns, un visādi dīkdieņi, aplūkojuši riepas, sāk viņus cienīt...

zeļonij gai
****
3.4

Komentāri

GSXR @ 22:06 25.03.2007.
Uz reiz var redzeet, ka pasham mocis nav! Trase nodedzinaatas riepas - saani ( nodedzinaat riepu saanus var praktiski tikai trasee - gribi guldiit moci uz Latvijas celjiem, kaa trasee - aatraak uz aciim parausi u.t.t.:
Pirmkaart trasee ir gruuti tikt, jo ir noteikti laiki, otrkaart jaamaksaa un treshkaart ne vienmeer vari saplaanot laiku.
Galvenais, ja arii esi treneejies tikai trasee, tad ielas ir pa vissam cita situaacija.

ziedonis @ 16:22 06.03.2007.
nez, kurš onānists vai motorolleru braucējs šo raksteli saskribinājis?

wet @ 10:23 21.12.2006.
Pilnīgas muļķības. Esmu ar chopperi braucis gan uz Rēzekni, gan Tallinu gan arī tālāk. Protams, ik pa 200 km jāapstājas kaut vai tādēļ, lai ielietu benzīnu. Bet tas piemērs par Rēzekni ir tik tendenciozs, ka neprasās pat komentēt.

Eidis @ 05:28 29.11.2006.
Nu paga paga, jaunie HD naak aaraa ar citaadaaku konfiguraaciju seedeeshanai utt.
Peec chopera iisti neizskataas, driizaak peec BMW..

Sashaav @ 14:08 24.11.2006.
Rakstam prasītos ievads par tiem īpatņiem, kuri vispār pērk un brauc ar motocikliem, un kāpēc.
-Lai ķertu adrenalīnu
-lai parādītu autobraucējiem f**ck
-lai labi izskatītos
-lai ātrāk nokļūtu no juglas līdz Spicei
un vēl n-tie iemesli.
no katra pa druskai, bet daži pārsvarā.
Šeit aprakstītais ir par tiem, kuriem prioritāte nr1 ir atstāt iespaidu uz apkārtējiem, un tikai pēc tam nāk adrenalīns, ātruma ķeršana, "vienotība ar ceļu" un citi tēlaini izteikumu, ko mocisti parasti stāsta.

uk @ 13:37 24.11.2006.
prieksh tam ir kurbulis!

Goblins @ 09:56 24.11.2006.
Nu nospraadzis akjis nav iemesls lai nebrauktu :-)

Jun @ 08:23 24.11.2006.
Skrpacim tak akjis nospraadzis, tobish bandiitam...Taapat kaa manam KLE. :)

skrapcis @ 17:11 23.11.2006.
Domaju, ka diez vai man var parmest nebraukshanu. Man tagad roka nedaudz pacakareta, bet sals un aukstums jau nav skerslis, lai brauktu. Kaut gan, jo vecaks palieku, jo vairak parliecinos, ka veseliba nav loterijaa vinneejama. Ja ir piemeroti laikapstaklji un iespeja izveleteis - mo vai auto, tad noteikti mo.

West @ 15:59 23.11.2006.
Skrapciit, saki mocis braukshanai domaac, tikai kaapeec Tevi nevar maniit ielaas? Es piemeeram tuuliit vilkshu lietusbixes un kultiveeshu maajup :P

1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-38 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss