Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pirmie iespaidi pārkāpjot no R1 uz kvadriciklu

Teksts: SoWhat
Datums: 22.07.2007.
Rubrika: Moči

Lai gan šī nebija mana pirmā reize sēžot uz kvadras, tomēr šodien es nobraucu vismaz 30 reizes ilgāk, kā visa sava mūža laikā. Testēšanai mums tika iedots Yamaha 660 cm3 2007. gada februāra izlaiduma braucamais, kas tika izmēģināts Ķeguma Zelta Zirga trasē. Kopā bijām 5 vīri, kuri viens pēc otra centās no šī aparāta izspiest laukā visu dzīvību. Jau pirmajās minūtēs kursabiedrs Jānis pamanījās apmest kūleni, neveiksmīgi nosēžoties pēc tramplīna. Nezinu kā citiem četrriteņiem, bet šim, lai normāli nosēstos, bija stipri jāsasveras uz aizmuguri, citādi nosēsties sanāca uz priekšējiem riteņiem, kas nereti beidzās ar pārlidošanu pāri stūrei.

kvadracikls

Tāpat kā 90% kvadru, arī šim bija automātiskā pārnesumu kārba, tādēļ, neskatoties uz 660 kubu lielo motoru, paraut ratā bija gandrīz neiespējami. Šis prieciņš izdevās, tikai sēžot vienlaicīgi diviem varen smagiem vīriem un dodot pilnā gāzē.

Lai gan kvadra bija pavisam nesen atvesta no salona, jau pāris mēnešu laikā firmas darbinieki bija paspējuši novest to līdz kondīcijai, kas bija vēl sliktāka, nekā manam 8. gadus vecajam R1. Tas tādēļ, ka kvadra piederēja firmai, kura ļāva to izmantot saviem darbiniekiem pa sestdienām un svētdienām pēc iepriekšēja pieraksta.

Pirmais iespaids, paskatoties uz šo četrriteni, ir tāds, ka, apgāžoties otrādi, tam remonts būs neizbēgams, taču tā nebūt nav. Šodien paspējām apgāzt kvadru aukšpēdus 2 reizes (1 no tām bija ar smuku kūleni), un no tā tika saliekts viens hēbelis, kuru iespējams pat izdosies iztaisnot. Tas ir tādēļ, ka stūre, atduroties pret zemi, nolokās uz leju, amortizējot triecienu. Apgāžot kvadru atpakaļ, stūri var viegli pieregulēt. Tā pie "dakšas" ir piestiprināta tāpat kā krosa močiem.

Apgāzt kvadru ir ļoti vienkārši, to var izdarīt, vai nu diviem vīriem paceļot to gaisā vai arī neapdomīgi ienesoties līkumā, jo smaguma centrs atrodas salīdzinoši augstu, un riteņi ir izvietoti diezgan netālu viens no otra. Tam gan ir arī savi plusi, jo tas dod iespēju izbraukt diezgan šaurās spraugās, piemēram, starp divām priedēm.

Pamēģināju ar kvadru izbraukt arī pa pilnīgiem bezceļiem un dubļiem, biju patīkami pārsteigts, ka ne reizi neizdevās iestigt un ka nebiju līdz ausīm dubļos. Līdz šim uzskatīju, ka šādus ceļus var izbraukt tikai ar ļoti augstiem traktoriem vai kārtīgiem endūriem, taču kvadra ar 4x4 piedziņu iet kā plēsts ;). Iestigt izdevās vienā citā vietā, kur bija ļoti stāva nogāze, visa ar mīkstām jūras smiltīm, pa kuru augšā speciāli es braucu ļoti lēni, lai pārbaudītu caurgājību, taču pašu virsotni man sasniegt neizdevās, jo iestiga visi 4 velkošie. Vēlāk gan šo pašu vietu izbrauca cits vīrs, kurš bija kvadrai ieslēdzis diferenciāļu bloķēšanas funkciju, tā kā varu teikt, ka kvadru var droši dēvēt arī par visurgājēju. Diemžēl man šo funkciju pielietot neizdevās, jo šis pats vīrs lielā ātrumā uzskrēja virsū akmenim un sasita kvadrai disku tā, ka riepa momentāli bija tukša.

Vēlāk intereses pēc izdomājām kvadru pacelt aukšpēdus, it kā tā būtu parāvusi ratā, taču secinājām, ka šis agregāts tiešām nav paredzēts braukšanai tādā leņķī, jo nekavējoties, laikam no karburatoriem, sāka tecēt laukā benzīns.

Tā kā izlasot nosaukumu, cilvēki droši vien gaidīja detalizētu R1 salīdzinājumu ar kvadru, tad varu pateikt, ka tās ir pilnīgi nesalīdzināmas lietas. Ar kvadru šodien izdevās izspiest max 95 km/h, turpretim testējot R1 uz Jūrmalenes es bez problēmām sasniedzu 175 jūdzes stundā jeb 282 km/h.

*****
5

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 16:53 24.07.2007.
šis jau vairāk uz atv velk, vajadzēja notestēt quad racer. tad buutu cits asums.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss