Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Vai nu bērns, vai mocis!

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 07.10.2007.
Rubrika: Sievietēm

Lindas dzīvi savulaik veidojuši brīži, kad ne par ko nav bijis jādomā - tik traucies ar motociklu, baudi dabu visā krāšņumā un absolūtu brīvību, tā kliedējot rutīnu. Toreiz viņai šķita, ka šo prieku nespēs aizstāt itin nekas, ka tā ir kaislība uz mūžu,- šīs brīnišķīgās sajūtas arī ir īstena bauda.


uz galeriju

Lūk, laimes formula, domāja viņa: apsēdies, iedarbini un aizmirsti visu! Viņa bija pārliecināta, ka tas ir dzīves stils, no kura nekad neatteiksies! Tas tapa skaidrs jau pirms desmit gadiem, kad, uzdodot gāzi, Jawa aizbrauca uz priekšu bez viņas pašas! Motodzīve plauka un ziedēja, arī pēdējais no močiem- 535 cm3 Yamaha Virago - nebeidza priecēt...

Taču kādu dienu pieteicās bērniņš. Un tas viņas dzīvi sagrieza kājām gaisā. Tieši mazais Filips apstiprināja faktu, ka sievietes instinkti ir spēcīgāki par jebko citu. No aizrautīgas motociklistes Linda pārtapa par mājsaimnieci, paralēli pievēršoties mierīgākam hobijam – burāšanai. Tādā veidā iespējams apvienot pastaigas svaigā gaisā ezera krastā kopā ar bērnu un kāpšanu uz dēļa, lai mazliet pasapņotu... par absolūtu brīvību!

Ik pa laikam viņa nodomā: "Eh, kaut mazliet es varētu nolaist skaidu!" un tad arī pati sev godīgi atzīstas, ka nemaz to nevēlas! Izrādās, viņa vairs nealkst TO sajūtu, kad adrenalīns, risks un varenība aizrauj līdz neprātam. Viņai tās sajūtas vairs vienkārši nav vajadzīgas! Tagad, redzot, kā Filips smejas, žagojas vai raud, viņa saprot: lūk, šī ir pati pilnība! Un tieši mazais sniedz to laimi, ko aizstāt nespēs vairs nekas...

****
4

Komentāri

fedja @ 21:15 15.01.2008.
ja mammai patīk moto, neredzu problēmas. Vajag pagaidīt un jāzin, ka no piecu gadu vecuma var latvijā LaMSF paspārnē nodarboties ar motokrosu vai pat trīs gados ar triālu. Šādā vecumā tas protams ir ģimenes hobijs, tādēl ne pārāk populārs Latvijā.

Deivids @ 23:05 16.10.2007.
sory neviss pedejai bet pirmais :D

Deivids @ 22:15 14.10.2007.
Pedejais koments: 5 balles no piecam :)

aidz @ 00:05 11.10.2007.
hmm, tātad uz bākas var pārvadāt sīčus pilnīgi legāli :D

aidz @ 23:58 10.10.2007.
Latvijā - tikai no 14.g.v.

CSN:
203. Aizliegts pārvadāt pasažierus:

203.1. ārpus traktortehnikas kabīnes, piekabē (puspiekabē) un motocikla kravas nodalījumā;

203.2. kas jaunāki par 14 gadiem, vieglā automobiļa priekšējā sēdeklī, ja tā konstrukcijā nav paredzētas drošības jostas, kā arī uz motocikla sēdekļa.

leevers @ 22:46 10.10.2007.
Kā pēc likuma - var sīci ar moci vest vai ne?
Manējais - kā ierauga, tā ģībst, nākas vismaz turpat gar garažām pāris līkumus izvizināt, citādi puņķi un asaras. Vienu dienu no bērnudārza šamējo vedu sev priekšā starp kājām/rokām iespiestu - ar pirmo brīvgaitā. Gadi vēl 3 nav.

peecis @ 14:22 10.10.2007.
vairaaks jaa, bet kaiminjsh regulaari vadaa savu siici uz beernudaarzu ar moci un ir ok :)

<b>nelien</b>nelien @ 12:45 10.10.2007.
nu re, veselīga attieksme. Man gan šķiet, ka atvases būtu ērtāk pārvadāt ar auto.

peecis @ 11:42 10.10.2007.
a man piedraazt - mocis man lielaakoties ir tikai paarvietoshanaas liidzeklis, piedraazt visas briiviibas, dziives stilus un paareejo tuftu.

****** @ 15:34 09.10.2007.
Nu tak ar laiku daudziem hobiji mainās.
Man pirms 10-15 gadiem patika uz metāla koncertiem iet, tagad tas šķiet bērnišķīgi un neinteresanti.

1-10 : 11-16 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss