Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Race to Dakar

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 17.01.2008.
Rubrika: Kino

Kurš īstens motosportists vismaz vienu reizi mūžā nav iedomājies sevi piedalāmies Dakaras rallijā? Lai apmēram saprastu, ko tas nozīmē un vai arī Tu uz to esi spējīgs, iespējams noskatīties septiņu sēriju garu filmu "Race to Dakar". Viens no dalībniekiem ceļā uz Dakaru ir Long Way Round filmas atraktīvais varonis – Čārlijs.

Race to Dakar

Lai nokļūtu līdz Dakarai, vispirms nepieciešams sagatavoties: uzlabot fizisko formu un nokārtot visas birokrātiskās saistības. Ar to arī šī filma sākas. Treniņi, formalitāšu kārtošana, sporta inventāra sagatavošana un citi sadzīviski sīkumi. Tā vien nevar sagaidīt pirmās epizodes, kad sportisti vismaz izies tehnisko komisiju.

Just līdzi sportistu emocijām pirms starta var tikai trešajā sērijā.

Dažādas problēmas ir bijušas visu sagatavošanās periodu, un to intensitāte pēc starta tikai pieaug. Jau pirmajā posmā Čārlija stenogrammas pārtinējs ir ieķēries, un, lai tiktu līdz finišam, viņš ir spiests sekot pārējiem braucējiem.

Kad braucēji ir tikuši līdz Āfrikas kontinentam, tikai tad tā īsti var sākt izjust īsto Dakaras garšu, ko TV ekrānos nerāda. Tomēr arī ar šiem kadriem, šķiet, viss vēl nav pateikts. Vai to vispār ir iespējams parādīt pa TV? Tā vien šķiet, ka filmas veidotāji, vēloties saglabāt lielāku intrigu, daudzus kadrus neparāda hronoloģiskā secībā, taču vēlāk tie izrādās pat ne tik aktuāli.

Tomēr filmas vidū notiek neprognozējamais – galvenais varonis salauž plaukstas kauliņus. Lai gan ar salauztiem kauliem un izmežģītu īkšķi viņš varonīgi nobrauc vēl teju 400 km, sajūta ir dīvaina – galvenais varonis izstājas vienā no sākuma posmiem. Tas ir tāpat, ja kādā trillerī jau pirmajās minūtēs tiktu nogalināts galvenais varonis.

Ceļu turpina pārējie komandas biedri – Saimons un Mats.

Visus sportistus pavada BMW X5 automašīna ar mehāniķiem un filmas veidotājiem. Problēmas ar automašīnu bija jau Anglijā, bet Āfrikas smiltīs tā vien izskatās, ka problēmas ar mašīnu ir visu laiku. Brīžiem komanda vairāk pievērsušies BMW, nevis motociklistiem.

Vienā no grūtākajiem posmiem arī Matu pieveica nebeidzamā smilšu jūra, un viņš padevās. Tomēr viņa pārbaudījums vēl nebeidzās, jo līdz gala mērķim ir palikuši vēl 600 km, bet viņš ir palicis viens tuksneša vidū.

No trijiem braucējiem Dakaru sasniedza tikai viens. Kopvērtējumā finišu nesasniedza gandrīz puse braucēju. Dienā no atpūtas bāzēm izlido vidēji trīs lidmašīnas, kas pilnas ar sportistiem, kuri līdz Dakarai tā arī šajā gadā netiks. Jā, šīs ir vienas no grūtākajām sacensībām pasaulē, bet tieši tas daudzus uz šeijieni atgriež atkal un atkal. Arī finišējušais Simons uz jautājumu par to, vai vēl kādreiz piedalīsies rallijā atbild tikai ar smaidu, kas liek noprast par pozitīvu atbildi. Tikmēr pārējie braucēji ir pilnībā pārliecināti, ka Dakara nav radīta viņiem.

0

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 10:13 18.01.2008.
gribēju no filmas redzēt kaut ko vairāk nekā parasti sacensībās. nedaudz tas bija saskatāms, bet gribējās tomēr vairāk.

kapis @ 09:35 18.01.2008.
nu pilniigi un galiigi nepiekriitu, skataama taa filma, un pat ljoti, gribeetos bilst, ka pa TV dakaaras sacensiibas gan nav baudaamas.

andreits @ 16:05 17.01.2008.
piekrītu vizulim

Vizulis @ 15:28 17.01.2008.
atkal veca tēma uzcelta.
nu nav skatāms tas seriāls - garlaicīgs!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss