Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Yamaha XV535 Virago

Teksts, foto: Jānis Šķesteris
Datums: 04.03.2008.
Rubrika: Moči

Jau otro gadu es braucu ar Virago. Padalīšos savā pieredzē, kā nokļuvu līdz šādam braucamajam, kas noteica manu izvēli par labu tieši šādam zīmolam un markai, kā arī, kādi ir tā plusi un mīnusi.

Yamaha Virago

Savu bērnību es pavadīju garāžā, montējot veco labo Rīdziņu. Vēlāk nāca Delta, pēc Deltas jau vajadzēja kaut ko ņiprāku. Tāpēc pa kluso, pārdodottēva otro pastiprinātāju, es nopirku savu pirmo moci. Tas bija CZ 125cm3, kuru jau pirmajā dienā es pamanījos iestūrēt krūmos.

Priekš tās naudas (25ls), mocis tik tiešām bija zvērīgs – vismaz tad man tā šķita, jo gāzi līdz galam griezt bija bail. Pagāja nedēļa vai divas, un spēkratu piemeklēja dažādas tehniskas ķibeles. Tā kā braucamais tika turēts stingrā noslēpumā no vecākiem, padomu tā labošanai nebija kam prasīt. Mēģināju moci remontēt, kā spēju, novedot to tik tālu, ka es priecīgs par 7ls no tā atbrīvojos. Tad nāca citas intereses, pubertātes vecums, meitenes un alkohols, kas domas par motocikliem nobīdīja perifērijā.

Pubertāte pāriet, meitenes pārvēršas par sievietēm, bet sievietes par sievām. Jaunieši sāk nostāties paši uz savām kājām un iegūst kaut kādu stabilitāti dzīvē, kas ļauj piepildīt savus bērnības sapņus.

Tikko ieguvis B kategorijas tiesības, es sāku domāt, ka varētu iegūt arī A kategoriju, tāpēc, ilgi nedomājot, ķēros pie kārtošanas, paralēli plānojot personīga spēkrata iegādi. Sākotnēji domāju, ka tas varētu būt kāds no krievu močiem, bet līdz ko uzsēdos uz braukšanas instruktora braucamā – Yamaha XJ600, manas domas krasi mainījās.

XJ600 iesācējam bija gana jaudīgs un iespaidīgs, lai atstātu paliekošu iespaidu. Braukšana ar šo spēkratu nebūt neatgādināja kratīšanos uz vecās Javiņas vai Iža – tas bija kārtīgs braucamais. Tāpēc pēc A kategorijas iegūšanas, es atmetu domu par krievinieku, un sāku meklēt kādu jēdzīgu japāni. Lielākā problēma bija tā, ka mans vecums neatļāva braukt ar lielajiem močiem, man bija ierobežojums līdz 250cm3, kas pēc XJ600 šķita vien tāda niekošanās. Lēmums bija sekojošs – mēs ar tēvu motociklu pirksim kopīgi, vadoties pēc apsvērumiem, ka tad tas būs daudz maz pieklājīgs pēc kubatūras, izskata un cenas, norunā vienojoties, ka arī es tā nevainīgi,izvairoties no policijas, varēšu ar to vizināties. Tā mēs, pārmeklējot vairāku nedēļu garumā visus interneta katalogus, iegādājāmies Yamaha XV535 Virago. Tagad, protams, tiesības ir bez ierobežojuma un varu braukt, kā un kur vēlos.

Rati, motors un smadzenes

Kāpēc Yamaha Virago? Galvenais apsvērums bija racionalitāte. Pirmkārt, tika meklēta Yamaha, jo bija izveidojusies zināma uzticība šim zīmolam. Otrkārt, mēs meklējām čoperi, jo mērķis bija ērti un saprātīgi vizināties, nevis traukties skaņas ātrumā. Treškārt, šis motocikls nav pārāk liels, nav pārāk mazs – tas ir zelta vidusceļš. Ceturtkārt, bija pieņemama motocikla cena. Un, piektkārt, tas vizuāli bija simpātisks. Visi šie apsvērumi summējās, kā rezultātā izvēlējāmies tieši šo motociklu.

Kādi ir secinājumi, braucot ar Virago? Patiesībā, kādus salīdzinošus secinājumus grūti ir izdarīt, ja neizbrauc ar vairākiem močiem pēc kārtas, tāpēc vadīšos pēc saviem personīgajiem pārdzīvojumiem.

Visērtāk ar šo spēkratu ir braukt robežās no ~85km/h līdz ~95km/h. Kad ātrums ir jau pāri, apmēram 120km/h, tad rodas neliela motora vibrācija, kas izraisa zināmu diskomfortu. Braucot vienam pašam, motocikls ir lieliski vadāms. Ja aizmugurē sēž kāda jaunkundze, tad vadāmība pasliktinās tikai pavisam nedaudz, un tikai tad, ja viņa sāk nevietā tirināties. Ja aizmugurē nosēžas ražens vīrs, tad braukšanas pilsētā var izskatīties diezgan kurioza, jo 196 kg + 100 kg ir pieklājīgs svars, ko, lēni braucot, ir noturēt grūti. Motora radītais troksnis ir gana kluss, lai nakts vidū mierīgi vizinātos pa dzīvojamo māju pagalmiem, neizraisot cilvēkos histēriskus kliedzienus, tāpēc par iespējamiem dzirdes traucējumiem nav jāuztraucas.Motocikla uzrāviens 7s – 100km/h nav nekāds lielais, bet tomēr lieliski kalpo nejaušu līdzbraucēju biedēšanai, par ko liecina reizēm aizmugurē dzirdamie kliedzieni. Taču maksimālais ātrums šim braucamajam gan ir salīdzinoši mazs, jo ir izdevies izspiest vien nieka 150km/h (spidometrā 180km/h). Par braukšanu pa zemes ceļiem droši var aizmirst, ja vien nav vēlēšanās nodarboties ar svarcelšanas sportu, ceļot moci atpakaļ uz ratiem. Bet, ja tomēr citas izejas nav, tad maksimālais braukšanas ātrums pa grants ceļu būtu ieteicams ~20 - 30km/h.

Vai XV 535 ir piemērots iesācējiem? Uzskatu, ka šis nav pats labākais variants, taču arī ne sliktākais. Iesācējam motocikla svars varētu būt nedaudz par lielu, taču citas problēmas gan es vairs nesaskatu. Esmu mācījis ar šo moci braukt vairākus savus draugus un viņiem veicās diezgan labi. Ar uzdevumu tika galā pat 55kg viegla jaunkundze, tāpēc vīriem tas problēmas nekādi nevarētu sagādāt.

XV 535 ir lieliski piemērots visiem tiem, kas vēlas pieklājīgu motociklu par pieņemamu cenu. Protams, ja vēlies būt krutais rokeris, tad jāņem kas lielāks, jo XV 535 blakus kārtīgam Halrey-Davidson izskatās pavisam pelēks. Virago ir praktisks un uzticams mocis, kurš pilnībā apmierina visas manas prasības.

Motocikla tehniskie parametri

TipsČoperis
RažotājsYamaha
ModelisVirago
Gads1993
Motors4-taktu, V-veida dzinējs ar gaisa dzesēšanu
Jauda46 Zs (34kw)
Motora tilpums535 cm3
Transmisija5-pakāpju
Degvielas tvertne13.5 l
Degvielas rezerve2.5 l
Garums2210 mm
Platums815 mm
Augstums1100 mm
Sēdekļa augstums700 mm
Pašmasa196 kg
****
3.5

Komentāri

xv 535 1990Rūdis @ 18:28 06.03.2020.
Uz grants ir sanācis normāli paslidināties, bet pieņemu tas ir vairāk saistīts ar uzliktajām riepām.

Juris @ 20:43 15.09.2008.
Nesen braucu ar savu 82g XV750 20Km pa granti divatā. Nekādu problēmu 100-110 līkumos atlaidu līdz 70-80

Valdis @ 20:20 13.09.2008.
Jaani, butu loti pateicigs, ja atsutitu savu e-pasta adresi. Man ir sadi tadi jautajumi par Virago 535. Cienaa, Valdis Hofmanis - parks@tekstildruka.lv

vichone @ 12:30 24.03.2008.
enduro ir daudz manevreetspeejiigaks par citiem mochiem:) ir jau paarbaudiits

Goblins @ 17:37 23.03.2008.
Nevajg ierobezhojumus, katrs brauc kaa grib un paarkaapj ko grib. Tad es arii piedalos ar treansalpu. 8)

Jun @ 15:18 23.03.2008.
Man nav baiks, man ir ielinieks.

to Jun & bivalij @ 19:37 22.03.2008.
Sanāktu labs raksts + foto reportāža. Baiks vs čoperis :)
Abos gadījumos, gan sastrēgumos, gan uz ceļiem, uzvarētājs būs ielinieks. Pārējais ir atkarīgs no meistarības un izveicības.

vichone @ 18:44 22.03.2008.
Sievieshu mocis...atziistu tikai XV1100!

Jun @ 11:45 12.03.2008.
Esmu ar mieru...bet, sorry, calji, naksies pagaidiit kadu laicinju. Es tagad maljos pa Chehijas grunteneem. :)

losis @ 11:14 12.03.2008.
Posms Ķekava-Plakanciems ir diezgan līkumains un nepārredzams, pēdējais grunts posms pirms iecavas ir s...dīgā stāvoklī.

1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-31 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss