Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ar sacensībām Ķekavā atklāta Endurokrosa sezona!

Teksts: Agnese Evarsone
Datums: 10.05.2010.
Rubrika: Sports

8. maijā Ķekavas novada Tilsderu mototrasētika atklāta 2010. gada Endurokrosa sezona! Kopumāsacensībās piedalījās 77 sportisti, 7 dažādās solo motociklu klasēs un 3 kvadraciklu klasēs.

Endurokross Ķekavā 2010.

Diemžēl laikapstākļi trasi nebija lutinājuši, un neraugoties uz sauli iepriekšējās nedēļās, vietām trases līkumi līdzinājās lielām peļķēm, kuras jau pēc pirmajiem apļiem pārvērtās par neizbraucamu dubļu risēm, kurās nosprūda pat pirmā trijnieka braucēji un nepatīkamus momentus sagādāja ne vienam vien sportistam. Tomēr neraugoties uz smagajiem trases apstākļiem sacensības tika aizvadītas pēc visiem noteikumiem un sportisti pārbaudīja savu izturību divu stundu garumā.

Latvijas čempionāta ieskaites jaunākajā85cc klasēpirmo vietu izcīnīja Uldis Spulle, bet E1 klasē pirmais Andris Hohlačovs. E2 klasē, kura šoreiz bija viena no viskuplāk pārstāvētajām klasēm sacensībās, veiksmīgākais izrādījās pieredzējušais motokrosa braucējs Leons Kozlovskis, viņš arī absolūtais sacensību kopvērtējuma uzvarētājs. E3 klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šoreiz kāpa Einārs Vinters, savukārt Senioru klasē pirmā vieta Ivaram Miķelsonam. LaMSF Kausa izcīņas ieskaitē C klasē uzvarēja Eināra Vintera dēls – Mārtiņš Vinters, kuram šī ir pirmā motosporta sezona. Hobiju klasē pirmais Toms Avens, bet Veterānu klasē Lietuvas pārstāvis Ričardas Dounelavičius.

Pēc solo motociklu brauciena stundas garumāsacentās kvadraciklu klašu sportisti, kuriem trases apstākļi tika mazliet atviegloti ņemot vērākvadraciklu braukšanas specifiku. Latvijas čempionāta ieskaitē Kvadru Open klasē pirmais Raimonds Zalkovskis. LaMSF Kausa izcīņas ieskaitē Kvadru ATV klasē uzvarēja Kārlis Soika, bet Kvadru C klasē pirmais Jānis Zaķis.

Endurokross kvadracikliem 2010, Ķekava

Paralēli endurokrosam Ķekavānorisinājās arī "Tilderu Kausa izcīņa" mopēdiem. 45cc klasē divu braucienu summā uzvarēja Gustavs Vigulis, savukārt 50cc klasē pirmais Arnis Dambergs. Bet Sporta klasē uzvara Aināram Karro.

Nākošais Baltijas čempionāta Endurokrosā posms notiks 12. jūnijā Lietuvā, Kauņas apkaimē, un nākošais Latvijas čempionāta posms notiks 3. jūlijā Liezērē.

Latvijas čempionāta klašu pirmais trijnieks:

85 cc klase:

 1. Uldis Spulle
 2. Sandis Putniņš
 3. Ralfs Priede

E1 klase:

 1. Andris Hohlačovs
 2. Gatis Megris
 3. Ainārs Dukulis

E2 klase:

 1. Leons Kozlovskis
 2. Armands Jankovskis
 3. Kristians Evarsons

E3 klase:

 1. Einārs Vinters
 2. Jānis Rasmanis
 3. Ivo Ģermanis

Senioru klase:

 1. Ivars Miķelsons
 2. Ivars Telle
 3. Arvis Bumbiers

Kvadru Open klase:

 1. Raimonds Zalkovskis
 2. Jānis Arbidāns
 3. Matīss Cers

LaMSF Kausa izcīņas klašu pirmais trijnieks:

C klase:

 1. Mārtiņš Vinters
 2. Ģirts Dubavs
 3. Jānis Pūpols

Hobiju klase:

 1. Toms Avens
 2. Rūdolfs Pumpurs
 3. Jurijs Žižkuns

Veterānu klase:

 1. Ričardas Dounelavičius
 2. Vilnis Jenčs
 3. Raitis Evarsons

Kvadru ATV klase:

 1. Kārlis Soika
 2. Ralfs Kaliksons
 3. Taavi Raadik

Kvadru C klase:

 1. Jānis Zaķis
 2. Uldis Putniņš
 3. Raitis Cīmurs
***
3

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss