Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Biķerniekos notiks motošosejas sacensību sezonas noslēgums

Teksts: Mārtiņš Eglītis, Durka Racing
Datums: 08.09.2010.
Rubrika: Sports

12. septembrī Biķernieku motoaplī ar sacīkstēm “Riga TT 2010” noslēgsies šī gada motošosejas sezona.

Rīga TT 2010

Šogad Latvijas motošosejniekiem sezona bijusi sacīkstēm bagāta - mūsu sportisti piedalījās Baltijas čempionātā, Latvijas čempionātā, Nacionālajā amatieru čempionātā, savukārt tiem, kam pirmās sacīkstes tikai vēl priekšā bija daudz iespēju treniņiem. Sezonas noslēgumā liela daļa aktīvo motošosejas sportistu piedalīsies sacīkstēs Riga TT 2010, kuru ietvaros notiks vairākas sacīkstes - Latvijas čempionāta un Latvijas kausa motošosejā 6. posms, Durka Racing Dzelzs Kauss, NOT MIIZING Kauss, kā arī retromotociklu šovs un minimoto sacīkstes. Ieeja skatītājiem - ziedojums 1,50Ls. Sacīkstēm reģistrējušos dalībnieku saraksts atrodams “Motoapļa” mājaslapā - http://www.motoaplis.lv/registracija_dalibnieki_20100912.php

Latvijas čempionātā motošosejā šogad notikuši 5 posmi. Kuplāko dalībnieku skaitu pulcējusi B-1200 klase, kurā pirms pēdējā posma līderis ir Ainars Štrobergs (69 punkti), tuvākajam sekotājam Jurim Lucavam 65 punkti. Trešajā vietā debitants Uldis Eglītis ar 55 punktiem. Superbike klasē pirmais Dainis Liņķis (47 punkti), otrais Pāvels Steška (24 punkti), trešais Gatis Caune (20 punkti). LaMSF kausā ceļa motocikliem jeb C klasē visvairāk punktus savācis Ilmārs Rudzons (40), seko Kalvis Logins (33) un Santis Zauers (16).

Durka Racing Dzelzs Kauss ir sacīkste visiem Latvijas motošosejas sportistiem ar diezgan azartiskiem noteikumiem - uz starta tiek tikai 25 labākā kvalifikācijas laika uzrādītāji, neatkarīgi no iepriekšējiem panākumiem vai tehnikas atbilstībai kādai klasei. Šajā sacīkstē varēsim redzēt ātrākos Nacionālā Amatieru Čempionāta meistarklases dalībniekus, kā arī citus sportistus, kas kāro iegūt ātrākā braucēja titulu un saņemt speciāli šīm sacīkstēm izgatavoto trofeju - dzelzs kausu.

Arī minimoto sacīkšu dalībniekiem šī bijusi ļoti aizņemta sezona - NAČ ietvaros notikušas 6 sacīkstes dažādās Latvijas kartingtrasēs, kā arī nobrauktas dažādas paraugsacīkstes dažādās Latvijas vietās, nodemonstrējot, ka šīm sacīkstēm pietiek ar lielveikala stāvlaukumu. Šoreiz minimoto braucēji sacentīsies Biķernieku kartodromā.

Jaunums sacīkstēs ir NOT MIIZING kauss. Šogad klubs Motoaplis organizēja ne tikai treniņus Biķernieku motoaplī sportistiem, bet arī iesācējiem. Jebkurš motovadītājs varēja piedalīties 6 Motoapļa organizētajos treniņos, kuros pieredzējuši motošosejas sportisti iejutās instruktoru lomās un ierādīja iesācējiem pareizās Biķernieku mototrases trajektorijas. Šī treniņsacīkste ir noslēdzošais iesācēju treniņu posms, kurā braucējiem būs iespēja ne tikai iepazīt trasi, bet arī uzzināt, kādas izjūtas pavada motosportistus pirms starta un sacīkstēs.

Arī šīs sezonas noslēguma sacīkstē "R1" riepu serviss atbalstīs visus sacensību dalībniekus, piedāvājot riepu nomaiņu bez maksas. Tikai un vienīgi šajā pasākumā būs iespēja iegādāties jaunas motoriepas par sezonas labākajām cenām! Precīzāka informācija par cenām www.r1.com.lv.

Sacīkšu dienaskārtība:

*****
4.5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss