Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Endurokrosa sezona noslēdzas Ķesterciemā

Teksts: Agnese Evarsone, LaMSF Enduro komisija
Datums: 01.11.2010.
Rubrika: Sports

30. oktobrī, Ķesterciemā, jaunizveidotajā "Bušu" trasē, norisinājās Latvijas čempionāta endurokrosā sezonas noslēdzošais posms. Kopumā sacensībās piedalījās 82 sportisti, vienpadsmit dažādās motociklu klasēs. Kā arī starp endurokrosa braucieniem norisinājās "Zelta Mopēda" kausa izcīņa trīs dažādās klasēs.

Trase, atbilstoši piejūras reģionam bija ļoti smilšaina, kas nozīmē, papildus slodzi sportistiem, lai smagajās smiltīs noturētu motociklus vajadzīgajā ātrumā. Vairākiem braucējiem, kuri nebija pietiekami precīzi aprēķinājuši degvielas patēriņu smagajā trasē, tā beidzās nesasniedzot uzpildīšanās vietu, daži vēl spēja turpināt braukšanu savu motociklu aizstumjot līdz degvielas tvertnei, bet citiem nācās pat izstāties no sacensībām. Bet kopumā sacensības norisinājās veiksmīgi un kā atdzina sacensību galvenie organizatori Arvis Bumbiers un Vilnis Jenčs, ar sacensību norisi sportisti esot apmierināti, trase bijusi nezināma, tāpēc interesanta, pie tam tā nelīdzinās ierastajām, dubļainajām endurokrosa trasēm. Abi organizatori cer, ka šīs nebūs pēdējās sacensības šinī trasē, un ka Latvija ir kļuvusi par vēl vienu moto trasi bagātāka.

Latvijas čempionāta ieskaitē jau trešo reizi E1 klasē un posma kopvērtējumā labākais Edgars Siliņš no "Motosports Racing Team". Arī brāļi Vinteri no "Jāņa Vintera Moto Team Rīga", nemainīgi ieņēma pirmās vietas savās klasēs. Attiecīgi Jānis Vinters pirmais E2 klasē, bet Einārs Vinters pirmais E3 klasē. Senioru klasē pārliecinoši ātrāko rezultātu uzrādīja viens no sacensību organizatoriem Arvis Bumbiers, kas pārstāv "Motosports Racing Team". Kvadru open klasē 1. vieta Raimondam Zalkovskim no "Saldus motokluba". 85cc klasē visus savus sekotājus apsteidza Sandis Putniņš, sportists pārstāv motoklubu "Moto A-Z".

LaMSF Kausa izcīņā Hobiju klasē Ķesterciemā labākais rezultāts Jurijam Žižkunam no motokluba "Moto A-Z". C klasē ātrākais Mārtiņš Vinters, no "Jāņa Vintera Mototeam Rīga". Veterānu klasē šoreiz ātrākais izrādījās lietuvietis Ričardas Dounelavičius. Kvadru ATV klasē 1. Vieta Kārlis Soikam, Kārlis pārstāv motoklubu "Motosports Racing Team". Bet Kvadru Open C klasē pirmais Reinis Palkavnieks.

Endurokrosa katras klases pirmais trijnieks:

Latvijas čempionāts endurokrosā:

85ccm klase:

 1. Sandis Putniņš;
 2. Edgars Fidriksons;
 3. Nauris Dardzāns;

E1 klase:

 1. Edgars Siliņš;
 2. Uldis Spulle;
 3. Toms Strumpmanis;

E2 klase:

 1. Jānis Vinters;
 2. Toms Macuks;
 3. Raivis Elksnis;

E3 klase:

 1. Einārs Vinters;
 2. Jānis Rasmanis;
 3. Pēteris Jaundžeikars;

Senioru klase:

 1. Arvis Bumbiers;
 2. Ivars Miķelsons;
 3. Lauris Kļaviņš;

Kvadru Open klase:

 1. Raimonds Zalkovskis;
 2. Jānis Arbidāns;
 3. Matīss Cers;

LaMSF kausa izcīņa endurokrosā:

Hobby klase:

 1. Jurijs Žižkuns;
 2. Rūdolfs Pumpurs;
 3. Toms Avens;

C klase:

 1. Mārtiņš Vinters;
 2. Ģirts Dubavs;
 3. Jānis Pūpols;

Veterānu klase:

 1. Ričardas Dounelavičius;
 2. Vilnis Jenčs;
 3. Raitis Evarsons;

Kvadru C klase:

 1. Reinis Palkavnieks;
 2. Jānis Zaķis;
 3. Gatis Irbe;

Kvadru ATV klase:

 1. Kārlis Soika;
 2. Kaspars Gribusts;
 3. Gints Liepiņš;
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss