Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ar pasaules līmeņa sportistu līdzdalību tiek atklāts pirmais Latvijas čempionāta enduro posms!

Agnese Evarsone, LaMSF Enduro komisija
Datums: 05.07.2011.
Rubrika: Sports

2. un 3. jūlijā, pēc vairāk kā piecpadsmit gadu pārtraukuma, Ogres un Ikšķiles novados norisinājās Latvijas čempionāta pirmais un Baltijas čempionāta ceturtais posms enduro. Nopietnu konkurenci pašmāju sportistiem sastādīja tādas motosporta zvaigznes kā Aigars un Martins Leoki, un pasaules enduro braucēji Lauri un Valtteri Salonen, tomēr neraugoties uz šo sportistu pieredzi un lielisko sniegumu sacensībās, kopvērtējumā visātrāko rezultātu uzrādīja latvietis – Edgars Siliņš, parādot, ka arī Latvijā ir ļoti augts un nopietns enduro braucēju līmenis. Kopumā sacensībās piedalījās 84 sportisti, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas.

Enduro

Klubs L.R.K, sacensības bija noorganizējis gana spraigas un piedzīvojumiem bagātas. Īpaši jāatzīmē šķērslis, kas bija izveidots vienā no speciālajiem testiem, kur līdzās viena pie otras bija sastiprinātas simtiem mašīnu riepu, izveidojot tādu kā milzīgu riepu lauku, kas sportistiem bija jāpārvar pēc iespējas ātrāk. Lai arī mazāk pieredzējušajiem sportistiem tas sagādāja zināmas problēmas un prasīja lielu spēku koncentrēšanu, tomēr kopumā par neierastajiem šķēršļiem sportisti izteicās, kā par gana interesantu sacensību sastāvdaļu.

Latvijas čempionāta ieskaitē E1 klasē abu dienu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja jau iepriekš minētais Edgars Siliņš (Motosports Racing Team), kurš uzvarēja pazīstamo un pieredzējušo Pasaules čempionāta enduro dalībnieku Lauri Salonen (KaMoKe, Somija), savukārt trešais E1 klasē Toivo Nikopensius (Paikuse MK, Igaunija). E2 klase šoreiz bija dalībnieku ziņā kuplākā, attiecīgi arī ar nopietnāko konkurenci, tāpēc par vietām uz pjedestāla nācās cīnīties īpaši spraigi. 1. vieta E2 klasē Aigar Leok (Sōmerpalu Motoklubi, Igaunija), otrais Valtteri Salonen (SIMK, Somija), bet trešais otrs Leoku dzimtas pārstāvis Martin Leok (Sōmerpalu Motoklubi, Igaunija). E3 klasē uzvarēja Kristaps Bajārs (CSC Telecom/Dienvidu motoparks), aiz sevis otrajā vietā atstājot Tonu Kallast (Paikuse MK, Igaunija), bet trešajā vietā Jāni Rasmani (Moto A-Z). Senioru klasē visus savus sekotājus apsteidza pats sacensību organizators Artūrs Robežnieks (L.R.K.), otrais aiz viņa Einārs Vinters( Jāņa Vintera Mototeam Rīga), bet trešais Jurģis Bergs (Motodroms).

LaMSF Kausa izcīņas ieskaitē Hobiju klasē divu dienu kopvērtējumā maksimālo punktu summu ieguva Jurijs Žižkuns (Moto A-Z), 2. vietā Raivis Kurpnieks (L.R.K.), bet 3. vieta Sandrim Iekļavam (Motosports Racing Team). C klasē ātrākais gan katras dienas kopvērtējumā, gan visu sacensību kopvērtējumā izrādījās Mārtiņš Vinters (Jāņa Vintera Mototeam Rīga) Savukārt otro un trešo vietu savā starpā dalīja brāļi Rolands un Ričards Neimaņi, attiecīgi otrais Rolands, bet trešais Ričards. Veterānu klasē absolūto punktu summu un arī pirmo pjedestāla vietu izcīnīja Raitis Evarsons (CSC Telecom/Dienvidu motoparks), otrais Reijo Kivela (KaMoKe, Somija), trešais Ričardas Duonelavičius (Baltijos Motoklubas, Lietuva). Rallija klasē ar 6 punktu pārsvaru uzvaru ieguva Ģirts Dubavs (MPK apPasaule), 2. vieta Egilam Novickim (X-Dobele), un 3. vieta Kasparam Sietniekam (MPK apPasaule). Kvadru klasē ātrākais šoreiz bija Artūrs Vēvers (MPK apPasaule), otrais Jānis Zaķis (Moto A-Z), bet trešais Mārtiņš Bernards (Moto A-Z).

Nākošais, otrais Latvijas čempionāta un piektais Baltijas čempionāta enduro posms notiks jau 30. un 31. jūlijā Vidrižos.

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss