Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Jawa - eļļainais zelta rudens

Teksts: Junona
Foto: Skrapcis
Datums: 23.01.2007.
Rubrika: Sievietēm

Un tā....kā jau jūs zināt - mans pirmais mocis bija Jawa.. Jāsaka, ka ar savas pirmās mīlestības izvēli esmu visai apmierināta arī tagad – pēc sešiem motobraukšanas gadiem. Paskaidrošu, kāpēc.

Jawa

Tā kā mans oficiālais motobraucējas stāžs (pēc A kategorijas nolikšanas), pērkot Jawu, bija divas nedēļas, tad uzskatīju, ka nebūtu prāta darbs tīšām lekt ugunī (lasi - pirkt dārgu, jaudīgu moci), nezinot par iespējamām sekām, jo mana braukšanas prasme vēl bija bērna autiņos. Beigu beigās tas varētu izrādīties totāls krahs - iztērēt visu naudu mocim un neko neatstāt ārstēšanās izdevumiem - kas var būt baisāks.

Lai arī dažas labs vīpsnāja par manu izvēli, to visu laidu gar ausīm, jo visā visumā pārējās motobraucēju saimes noskaņojums pret mani bija ārkārtīgi labvēlīgs. Arī pati jutos tā, it kā man būtu nevis Jawa, bet kāds visai nopietns japānis. Galu galā man pietika ar faktu, ka esmu atļāvusies nopirkt kaut ko motociklveidīgu...Runāja jau daudz un visādi - dažs labs atbalstīja un sajūsminājās, dažs labs vaimanāja, ak un vai, tas nu gan nav sievietei piemērots braucamais! Bet tas tikai palielināja manu spītību un vēlmi braukt.

Un nu - par pašu braukšanu. Neapšaubāmi, Jawas ir īpaša suga, kas paģēr īpašu pieeju un diezgan īpašus nervus. Ja parēķinātu laiku, ko pavadīju braucot, un laiku, ko Jawa pavadīja, dāsni saņemot manus un citu remonta speciālistu uzmanības apliecinājumus, varētu būt 50:50. Pa šo laiku karburators tika tīrīts četras reizes, par sveču maiņu neuzdrošinos saukt konkrētus skaitļus. Arī elektrosistēma pamanījās pāris reizes sadumpoties. Bet tas viss tika veiksmīgi novērsts. Arī pati nekautrējos pāris reižu kārtīgi atrotīt piedurknes un mesties Jawas iekšējās pasaules pētījumos. Lielākajai daļai sieviešu "pirmās nepieciešamības produkti" rokassomiņā parasti ir lūpukrāsa un pūderis, bet man tā bija eļļas pudele, ko vadāju mugursomā, jo, kā zināms, Jawai, iepildot bākā degvielu, jāpiegāž arī noteikts daudzums eļļas.

Tālākie punkti, līdz kurienei tiku un no kurienes spēju arī veiksmīgi atgriezties, ir Ķegums un Sigulda. Tālākus horizontus aizsniegt ar savu Jawu tomēr neuzdrošinājos. Visvairāk, protams, ticis traumēti Vecāķu mierīgo iedzīvotāju nervi. Pāris reižu dabūju kārtīgi izvandīties pa Vecāķu pludmales smiltājiem ar šim pasākumam neatņemamo sastāvdaļu – vairākkārtēju novelšanos smiltīs un tai sekojošu Jawas stīvēšanu atpakaļ uz "kājām". Tā pagāja mans zelta rudens.

Ikreiz, pieejot pie savas Jawas, es to uzlūkoju dalītām jūtām: ak, tu, vecā labā šaize, kādu pārsteigumu man šoreiz atkal esi sagatavojusi? Un tā gribējās papliķēt pa bāku ikreiz, kad brauciens bija beidzies veiksmīgi un bez problēmām...Vārdu sakot, manas motobraucējas karjeras iesākuma spožums un posts. Bet viens gan jāsaka – Jawa bija tā, kas man palīdzēja "sagatavot augsni" nopietnākiem braucamajiem...Sekojiet turpinājumiem!

*****
4.7

Komentāri

Vincents @ 14:47 09.05.2011.
Man bija pat 2 Jawas, viena lietota 634 no 1990, pēc tam no 1991. gada pilnīgi jauna 638, nevienu no tām neremontēju, tās vienkārši nelūza, braucu pat ziemā pie -15.

Raivis @ 00:26 19.06.2008.
Pašam ir Jawa 350/634, nevajag nekādus lielos ātrumus, elektrostarterus un vēl ekstras. Pietiek ar to ka jawa labi noregulēta un motors vesels, tad stabili var braukt 3 gadus bez remontiem, bet par to skaņu un pielaišanu - tā ir neaprakstāma sajūta. Jawa, kaut arī tā ir metāla gabals, tomēr piemīt šarms. Tu klausies tās kluso murrāšānu un pirms tam jāveic speciāls rituāls nevis vienkārši jāpakustina pirkstiņš un 4taktu mocis jau pārliecinoši pukst.

losis @ 08:39 13.06.2008.
es no 1988 - 1994 gadam braucu ar Jawa, kad 94 dabūju kawasaki, nozvēŗējos ka nekad ar to mēslu (jawa) nebraukšu. Tagad labprāt nopirktu Jawa 638 , sadarītu tā, kā tolaik sapņoju un noliktu garažā

megus @ 22:44 12.06.2008.
es pats gribeetu jawu,jo taas ir briiniškiigas sajuutas ar vinju braucot,iesaku visiem pamēģināt!!!!!!!!!!!!!

Agris @ 23:43 24.07.2007.
Jā...JAWA,tas ir pirmsākums!!!
Ne jau tie bagāti uzpūstie baikeri,kuri par senču naudu ir iegādājušies"krutos "močus un tagad izrādās...nē,bet tie,kuri ir izbaudījuši uz savas ādas visus Jawas untumus un priekus,tie ir īstie pirmsācēji...jo pats ar 638oto,ne mazums esmu izrullējis gan pa mīļo zemīti,gan pa brāļu republikām un cepuri nost JAWI#N#AI,lai arī kādas likstas piemeklētu,bet tas bija to vērts,johaidī!!!
Prieks par tiem,kuriem vēl pirksti nav gaisā un kuri atcerās romantisko JAWAS garšu...

pirmais @ 16:58 28.06.2007.
njaa...arii man taa Junonas Jawa ir joprojaam atpaziistama, jo bija arii mans pirmais mocis...veelaak paardevu vilnim, kursh tad taalaak Junonai :) tie gan bij laiki... :)

students @ 10:03 26.02.2007.
nu nezinu kā šitai Jawai, bet manējai 250 gan nekas nebija jāremontē. Kad nopirku izmazgāju bāku, iztīriju karbūzi, saliku benzīnfiltrus, ieliku jaunu sveci, samainīju eļļas un nobraukāju 2! gadus BEZ remontiem. :)
Ja ir pareizi salikti filtri,karbūzis jātīra reizi 5 gados un NGK sveces iet ļoooti ilgi...

Jun @ 21:00 25.02.2007.
Pirku gan. Pirms simts gadiem Juuramalaaaaa..:) Kaa tai Jawai iet? :)

vilnis @ 20:04 25.02.2007.
Tā Jawa ļoti pazīstama izskatās. Vai Tu viņu, toreiz, Mellužos pirki?;)

Mandarins @ 15:54 05.02.2007.
Nu, karoche iepriekšējais komentārs pilnīgs sviests, Lapsa tev nav pilns rublis!

1-10 : 11-20 : 21-21 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss